top of page
Zdjęcie autoraAleksandra Owczarek

Dlaczego uwzględnienie BinderLess w budżecie na 2025 roku to inwestycja, która zwróci się szybciej, niż myślisz.

Zaktualizowano: 15 lis

Dlaczego BinderLess to dobra inwestycja na 2025
Budżetowanie 2025 - BinderLess

Obecnie nastał najlepszy czas na myślenie o usprawnieniach, innowacjach i optymalizacji. Wraz z końcem roku, zarówno małe jak i średnie przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne przystępują do planowania swoich budżetów na nadchodzący okres. To doskonały moment, aby przeanalizować, które obszary można poprawić i jakie narzędzia mogą pomóc w osiągnięciu lepszej efektywności oraz oszczędności. Właśnie w tym kontekście warto zastanowić się nad inwestycją w rozwiązania takie jak BinderLess, które mogą pomóc w optymalizacji kosztów oraz zwiększeniu efektywności operacyjnej poprzez digitalizację i automatyzację dokumentacji.


Inwestycje publiczne: potrzeba skutecznego nadzoru

W budżetach instytucji publicznych, takich jak gminy, miasta i powiaty, często pojawiają się liczne, zróżnicowane inwestycje. Przebudowa dróg, rozwój infrastruktury turystycznej, budowy żłobków i przedszkoli, kompleksowa modernizacja energetyczna budynków komunalnych czy sieci wodno-kanalizacyjnej to tylko niektóre z przykładów takich przedsięwzięć. W przypadku planowania i realizacji więcej niż trzech tego rodzaju inwestycji równocześnie, efektywny nadzór staje się wyzwaniem. Platforma taka jak BinderLess może stanowić ogromne wsparcie, gdyż:


  1. Usprawnia koordynację i kontrolę – umożliwia skuteczne monitorowanie postępów każdej inwestycji w przejrzysty sposób, dzięki czemu urzędnicy mogą szybko reagować na opóźnienia lub nieprzewidziane koszty.

  2. Zmniejsza ryzyko - dzięki lepszej organizacji i kategoryzacji pozwala ograniczyć niekompletność dokumentów do zera.

  3. Oszczędza czas i zasoby – automatyzacja dokumentacji pozwala zredukować czas potrzebny na nadzorowanie inwestycji nawet o 30%

  4. Zwiększa transparentność – dostęp do aktualnych danych mogą mieć wszystkie osoby decyzyjne, dzięki czemu łatwo będzie przekazać raport o postępach wójtowi, burmistrzowi, czy prezydentowi.


Gminy, miasta i powiaty w szczególności powinny rozważyć inwestycję w platformę do nadzoru projektów, ponieważ jej wdrożenie działa na rzecz społeczności lokalnej. Sprawnie i transparentnie realizowane inwestycje publiczne, które bezpośrednio wpływają na jakość życia mieszkańców, przyczyniają się do budowania zaufania społecznego. Dodatkowo urzędy muszą sprostać wymaganiom rozliczeń i kontroli – korzystanie z narzędzi takich jak BinderLess znacząco ułatwia zgodność z restrykcyjnymi standardami, a także poprawia przejrzystość procesu inwestycyjnego. Platforma pozwala również na lepszą alokację zasobów, co przekłada się na efektywne planowanie przyszłych projektów oraz optymalizację budżetów na kolejne lata.


Dobrym przykładem takiej inwestycji jest Basen w Sulejówku. Gmina stała przed trudnym zadaniem efektywnego zarządzania projektem budowy nowoczesnego obiektu rekreacyjnego. Konieczność utrzymania harmonogramu i budżetu wymagały skoordynowanego przepływu dokumentacji, który ciężko było zapewnić pomiędzy generalnym wykonawcą, projektantami, inspektorami i administracją. Wyjściem z tej sytuacji okazało się BinderLess. Dzięki wdrożeniu platformy częste zmiany w dokumentacji, czy szybka akceptacja materiałów przestały być problemem, a utrzymanie planowanych terminów okazało się być w zasięgu możliwości. 


Biznesy: potrzeba optymalizacji kosztów w budżecie na 2025

Wiele firm boryka się z podobnymi wyzwaniami co instytucje publiczne często wpadając w pułapkę bieżących zadań i projektów. Zajęte realizacją codziennych obowiązków, odkładają na później analizę tego, gdzie mogą tracić pieniądze lub jakie procesy warto zoptymalizować. O ile większe firmy typu Skanska, czy Marvipol inwestują w lepsze zarządzanie placem budowy, o tyle małe i średnie przedsiębiorstwa często odkładają tę decyzję na potem. Taka praktyka może jednak prowadzić do marnowania środków i ograniczać rozwój firmy. 


Dlatego właśnie warto pomyśleć o usprawnieniach przy planowaniu budżetu na przyszły rok, aby zaplanować na nie odpowiednią ilość środków. Koszt platformy BinderLess to zaledwie 1650 zł miesięcznie, a w długiej perspektywie to inwestycja, która może zwrócić się wielokrotnie. Dzięki takiemu podejściu przedsiębiorstwo może zachować równowagę pomiędzy skutecznym rozwojem, a kontrolą nad bieżącymi zadaniami.  


Korzyści krótkoterminowe z używania platformy CDE:

  • Błyskawiczne wdrożenie, pozwalające na natychmiastowe rozpoczęcie pracy z platformą.

  • Większa terminowość podpisywania dokumentów.

  • Sprawne wyszukiwanie plików po odręcznym piśmie, pieczątkach i z błędami.

  • Możliwość ustawienia procesu akceptacji w zależności od czasu, osób i ról wraz z przypomnieniami dotyczącymi terminów.


Korzyści długoterminowe z wdrożenia platformy CDE:

  • Procesowanie zmian zgodne z normą ISO 19650.

  • Centralizacja danych i zwiększona transparentność, która umożliwia przyspieszenie procesów o 30% i usprawnienie audytów. 

  • Kontrola wersji dokumentów z dokładnym wskazaniem zmian pomiędzy plikami.

  • Brak zagubionych dokumentów, łatwość wyszukania plików.


Firma Blezat i jej zespół realizacyjny zdecydowali się na wdrożenie platformy, aby sprawniej zarządzać obiegiem kart materiałowych, dzięki intuicyjności BinderLess udało się również zwiększyć wymianę wiedzy pomiędzy zespołami, a decyzje zaczęto podejmować sprawniej. Możliwość zatwierdzania kart materiałowych online, a nie w wersji papierowej, odciążyła skrzynki mailowe i wprowadziła porządek do całego procesu, a BinderLess zostało wybrane jako narzędzie przy realizacji kolejnej, tym razem międzynarodowej, inwestycji Blezat w Bułgarii.


BinderLess – inwestycja, która wspiera rozwój firm i instytucji publicznych

Uwzględnienie BinderLess w budżecie na 2025 rok, niezależnie od tego, czy jesteś firmą prywatną, czy instytucją publiczną, przynosi korzyści, które wspierają efektywność, oszczędności i lepszą organizację pracy. Dla firm to narzędzie pozwala na skuteczniejsze zarządzanie dokumentacją, redukuje ryzyko błędów i wspiera długoterminowy rozwój dzięki automatyzacji i transparentności procesów. Dla urzędów, BinderLess staje się wsparciem w koordynacji licznych projektów i inwestycji, pozwalając na ich lepszą kontrolę i rozliczalność. Inwestycja w takie rozwiązanie to krok w stronę innowacji, który przynosi zwrot zarówno w krótkim, jak i długim okresie, umożliwiając efektywne wykorzystanie środków budżetowych.

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page